TP-Link Menzil Genişletici Ürününü İnceliyorum

Modemin wifi gücünün yetmediği durumlarda yeni bir modem almak yerine TP-Link markasının tl-wa854re model ürünü işinizi görebilir. Bizlere ara bir çözüm sunan TP-Link  menzil genişletici ürünü ile kablosuz olarak wifi ağımızı genişletmemize olanak tanıyor.Ürünün çalışma mantığından bahsedelim kısaca ; modemden gelen wifi sinyalinin tekrarlayarak ağ ismini ve şifresini değiştirmeden wifi ağını genişletmeye yarayan bir cihaz.

IMG_4473

Dikkat edilmesi gereken nokta modeminizin yaydığı wifi sinyalinin bittiği noktaya değil bitmeden bir kaç adım öncesinde bir prize takmak gerekiyor. Alırken çekim gücünün ne kadar olabileceği kafama takılan soru işaretlerinden biriydi , rakamsal değerlere TP-Link ürünle ilgili sayfasından bakabilirsiniz , ben size kullanıcı deneyimimi aktarmak isterim. Bir alt katta zor çeken wifi sinyalini , iki alt katta rahat çekecek seviye getirdi diyebilirim.

IMG_4483

Kurulumu da olukça zevkli diyebilirim. Ürünün üzerinde yazan WPS tuşuna bastıktan sonra modemin üzerinde bulunan WPS tuşuna da basıp kurulumu bitiriyoruz. Daha detaylı ayarlar için ise tplinkrepeater.net girmek yeterli oluyor. Prize taktığınızda da göz zevkinizi bozmayacak bir yapıya sahip , üzerinde wifi sinyalinin gücünü gösteren led ve power ledi yer almakta.

Sonuç değerlendirmesine gelince , giriş seviyesi bir ürün olduğunu göz önünde bulundurarak söyleyebilirim ki işini başarıyla yerine getiren bir cihaz. Evinizde wifi sinyalinin ulaşmadığı bir oda yada kat var ise kesinlikle tavsiye ederim. Kablo çekerek routher kurma zahmetine hiç girmeyin derim. Fiyat performans ürünü , malzeme kalitesi yeterli düzeyde. Salonda da oldukça şık duruyor.

3 Comments

  1. Çağatay Bozkurt says:

    Çok Güzel İnceleme Çok İşime Yaradı Daha Fazla Bilgiler Bekliyoruz Başarılarının Devamını Beklerim 😀

  2. ismail says:

    Gerçekten çok güzel ve açık yazmışsın sağol başarılarını devamını bekliyoruz.

  3. Muratcan says:

    Sayende bir şeyler öğreniyoruz kardeş tşk.